Jak przyspieszyć przyrost masy?

Odżywki typu gainer na szybki przyrost masy

 

Wiele osób, zaczynających swą przygodę z budowaniem masy mięśniowej, zastanawia się co zrobić, aby efekty były błyskawiczne,a mięśnie ukształtowane jak z okładki magazynów sportowych? Brak szybkich efektów niekiedy zniechęca. Nie każdy też wie, jak racjonalnie budować masę mięśniową.

Ćwiczenia, dieta i... odżywki

Trudno się oszukiwać - bez regularnych i często męczących ćwiczeń na siłowni, najlepiej pod okiem doświadczonego trenera, trudno o wymarzony efekt. Dobrze dobrane zestawy ćwiczeń to podstawa do stopniowego nabierania masy i rzeźby. Kolejnym ważnym czynnikiem jest dieta. Codzienne menu musi być bogate w żywność z dużą zawartością białka i węglowodanów. Produkty mleczne jak i mięsne, zawierające odpowiednią ilość kalorii są niezbędne do budowania ciała. Racjonalne odżywianie jest podstawą dobrego, zdrowego wyglądu. Nie bez znaczenia są także suplementy. Jednak prawdziwym katalizatorem szybkiego nabierania masy z pewnością są odżywki białkowo - węglowodanowe. Odżywka typu gainer to specyficzny produkt. Specyficzny - ponieważ proporcje zawartych w niej białek i węglowodanów są inne, niż w popularnych dotychczas odżywkach. Odżywki gainer zawierają około 70 - 80 % węglowodanów, oraz stosunkowo mniej białka. Dlaczego warto zwrócić na nią uwagę? Choćby dlatego, że organizm podczas intensywnych ćwiczeń zużywa zapasy białka. Dostarczając mu sporej dawki węglowodanów, sprawiamy, że nasz organizm nie zużywa nadmiernej ilości zawartych w nim zapasów białka.

 

Komu można polecić tego typu odżywkę?

Z pewnością każdy kto dba o przyrost swojej masy mięśniowej może ją stosować. Jest ona również doskonałym rozwiązaniem dla osób o budowie ektomorficznej, czyli takich, które z natury są szczupłe i mają problemy z nabraniem masy ciała. Oczywiście stosując tą odżywkę, nie możemy zapominać o bogatej, zróżnicowanej diecie.